Siła tymianku, moc podbiału

Podrażnienie gardła – siła tymianku

Macierzanka tymianek, zwyczajowo nazywana tymiankiem pospolitym pochodzi z rejonów Morza Śródziemnego, rośnie dziko w Maroku, Grecji, Turcji, Hiszpanii i we Włoszech.

Co stanowi o tym, że tymianek jest świetnym remedium na problemy z gardłem, a nie tylko smakowitym dodatkiem do mięs i sałatek? Zioło to zawiera olejki eteryczne , których  głównym składnikiem są organiczne związki chemiczne tymol i karwakrol. To właśnie dzięki ich obecności tymianek ma właściwości rozkurczające i antyseptyczne (niszczy zarówno szereg bakterii, jak i grzyby), a także wykrztuśne i przeciwzapalne.

Odkrztuszanie – moc podbiału

Jeśli męczy nas kaszel sięgnijmy po napar z podbiału. Ta pospolita roślina w swoim naturalnym środowisku występuje w Europie, części Azji, oraz w Algierii i Maroku.
W medycynie naturalnej wykorzystuje się liście podbiału oraz jego kwiaty. Liście tej rośliny zawierają substancje śluzowe, a także garbniki i flawonoidy. Są również bogate w substancje mineralne. Przy problemach z gardłem, szczególnie uporczywym kaszlu i problemach z odkrztuszaniem ulgę przynoszą zawarte w liściach podbiału substancje śluzowe, które mają działanie osłaniające i ściągające. Zawarty w roślinie śluz powoduje pęcznienie i rozrzedzenie zalegającej wydzieliny oraz pobudzenie ruchów nabłonka rzęskowego, co wyzwala odruch wykrztuśny. Flawonoidy natomiast obniżają napięcie mięśni gładkich górnych dróg oddechowych, przez co ułatwiają odkrztuszanie.

Wykorzystaj lecznicze właściwości obu substancji. Na chore gardło sięgnij po Original Tymianek i Podbiał.