Siła tymianku, moc podbiału

Podrażnienie gardła – leczące olejki

Co stanowi o tym, że tymianek jest świetnym remedium na problemy z gardłem, a nie tylko smakowitym dodatkiem do mięs i sałatek? Zioło zawiera olejek, którego głównym składnikiem są organiczne związki chemiczne tymol i karwakrol. To właśnie dzięki ich obecności tymianek ma właściwości wykrztuśne i obkurczające, a także antyseptyczne (niszczy zarówno szereg bakterii, jak i grzyby). Zawarty w tymianku karwakrol zwalcza gorączkę oraz niweluje podrażnienie.

Odkrztuszanie – moc podbiału

Jeśli męczy nas kaszel sięgnijmy po napar z podbiału. Ta pospolita roślina w swoim naturalnym środowisku występuje w części Azji, Europie oraz w Algierii i Maroko. Występuje również w niektórych rejonach Ameryki Północnej.
W medycynie naturalnej wykorzystuje się liście podbiału oraz jego kwiaty. Liście tej rośliny zawierają substancje śluzowe, a także garbniki i flawonoidy. Są również bogate w substancje mineralne. Przy problemach z gardłem, szczególnie uporczywym kaszlu i problemach z odkrztuszaniem ulgę przynoszą zawarte w liściach podbiału substancje śluzowe, które mają działanie osłaniające i ściągające. Zawarty w roślinie śluz powoduje pęcznienie i rozrzedzanie substancji, które zalegają w gardle oraz ułatwia ich usunięcie z organizmu. Podbiał ma również działanie wykrztuśnie.

Wykorzystaj lecznicze właściwości obu substancji. Na chore gardło sięgnij po Tymianek i Podbiał.